Witaj na forum BlackMaska.pl - Twoje najlepsze serwery

Witaj na forum!
Pij mleko!
Najlepszy serwer HL2RP w Garry's mod!
Jedz warzywa!
Jedyny serwer 60sec RP!
Czcij Fretki!
    Śledź nas na:

RP a RPG (Mój punkt widzenia)

Ostatnio wiele ludzi zarzuca mi że robię z HL2RP Gammy tryb (RPG) a nie (RP).
    Ten temat ma na celu przedstawienie mojego punktu widzenia.
    (Z góry przepraszam jeżeli z tego tematu powstanie gówno burza.)

Co rozumiem przez RP/RPG.

Role-Play
    Tryb polegający na odgrywaniu postaci, kreowaniu jej poglądów i opinii na temat otaczającego świata.
    Komputerowa geneza tak zwanego Larp'u.
    [Obrazek: third_larp_costume_by_avryale-d50kd8h.jpg]

Role Playing Game
    Polega na kreowaniu postaci i jej zdolności które mają wpływ na odgrywanie i postrzeganie świata w około.
    Charakteryzuje się rozbudowaną mechaniką interakcji Gracz>Postać>Świat.
    Statystyki postaci mają duży wpływ na wyniki akcji postaci. np. szczęście i zręczność określają próg udanej akcji "unik".
    Komputerowa geneza tak zwanej Gry Fabularnej
    [Obrazek: ZERO-CHARISMA_510x317.jpg]

Implementacja własnego systemu RPG w Gammie.
    [Obrazek: 676296D96F588BD661C4089834D9ED9BEAF5C9DD]
    Postacie tworzone przez gracza po krótkim wstępie dostają do przydzielenia limitowaną ilość punktów umiejętności.

*Siła
    *Zręczność
    *Wytrzymałość
    *Kondycja
    *Szczęście
    *Inteligencja

Są to umiejętności stale poza Inteligencją którą można poszerzać czytając książki.

Postać określają także "Progi Specjalizacji".
    Przy tworzeniu postaci jest do wyboru pierwszy próg dowolniej specjalizacji.

*Medycyna - Możliwość leczenia ludzi.
    *Chemia - Tworzenie związków chemicznych.
    *Technika - Konstruowanie urządzeń i narzędzi.
    *Samoobrona - Walka w ręczy i używanie broni.

Każda specjalizacja ma 3 progi i każdy próg odblokowuje postaci kolejne możliwości.
    By powiększyć próg należy przeczytać odpowiednią książkę i posiadać wystarczająco wysoką Inteligencje.

Mechanika nie posiada awansowania innego niż poprzez zdobywanie wiedzy z książek.
    Może w przyszłości doda się podział na wiedzę teoretyczną i praktyczną ale w tym momencie takie uproszczenie uważam za konieczne.

Czy RPG to nie fabuła?

Teoretycznie tak ale praktycznie jest coś takiego jak określenie RPG Sandbox.
    Określenie oznacza to że nie ma narzuconego scenariusza na gracza i gracz ma swobodę działania w obrębie piaskownicy.
    Piaskownicy którą w serwerze jest mapa gry...

RPG jest bardzo blisko do RP, tyle że RPG posiada bardziej sprecyzowaną i jasną mechanikę która ma na celu dać podporę pod odgrywanie postaci w formie jej statystyk.

Wiem że na forum jest wiele obrońców starego systemu RP ale zostaje mi tylko poprosić o ocenę po opublikowaniu Gammy by mogli zobaczyć jak to działa w praktyce.

Prezes Ministerstwa Głupich Kroków.
    [Obrazek: 81e035c014f25021.gif]

zostaw rp kurwa mac bo kitmin cie napadnie
    [Obrazek: sJzLVFN.png]

Zaku cie zje

Zostaw to RP

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości